W związku z tym, że przesyłacie do mnie Państwo tysiące listów z prośbami o porady, a z powodu braku czasu mogę odpowiedzieć tylko na niektóre z tych listów. 

-Na pytania najczęściej powtarzające się, będę sukcesywnie udzielać odpowiedzi w tym dziale (z zachowaniem anonimowości).

 Zapraszam do lektury!

 Ewa Dąbrowska

 

 

31.12.2017

PYTANIE: Czy post może mieć negatywny wpływ na implanty zębowe i spowodować, że zostaną odrzucone, bądź się rozchwieją??

ODPOWIEDŹ: 

Implanty zębowe, podobnie jak protezy stawów nie stanowią przeciwwskazania do
diety. Natomiast przeciwwskazaniem do diety są przeszczepione narządy takie jak np.:
serce, wątroba,  nerki, szpik, gdy pacjent przyjmuje leki immunosupresyjne, które
zapobiegają odrzuceniu przeszczepu. W takich przypadkach istnieje obawa, aby organizm nie
odrzucił przeszczepionego narządu.


PYTANIE: Czy wolno w czasie diety pić kawę?

ODPOWIEDŹ: 

W czasie diety nie należy pić kawy z wielu powodów. Wiadomo jest, że kawa uzależnia, a  dzięki takiej kuracji często udaje się wyzwolić z nałogu picia kawy, a także ze wszystkich innych nałogów,   więc jeśli jest nadzieja, to nie ma powodu, aby nadal trwać w tym uzależnieniu. Osoby, które wcześniej piły kawę, a gdy na diecie przerwały picie kawy mogą mieć  w trakcie diety kryzysy ozdrowieńcze, w postaci silnych bólów głowy, karku, także nudności, nawet wymiotów. Obserwowaliśmy  przypadek spadku ciśnienia na diecie, u kobiety, która wcześniej piła duże ilości kawy i byliśmy zmuszeni podać jej parę łyków kawy w czasie diety, co natychmiast znormalizowało ciśnienie tętnicze. Dopiero na diecie wiele osób uświadamia sobie, że kawa to tak silny nałóg, obserwując w jaki sposób organizm dopomina się stałych dostaw kawy. Kawa działa niekorzystnie na organizm, gdyż zakwasza (a dieta korzystnie alkalizuje), kawa wypłukuje  z organizmu wiele minerałów, także magnez i wapń. Kofeina, którą zawiera kawa, nadmiernie stresuje nadnercza, czego wynikiem może być: uczucie zmęczenia, drżenie, niepokój, pobudzenie, przyspieszenie akcji serca, zawroty, biegunka, bezsenność i wiele innych dolegliwości związanych z tzw. zespołem wypalenia, które  na diecie  mogą łatwiej się ujawnić.


PYTANIE: Czy matka karmiąca może być na diecie warzywno-owocowej?

ODPOWIEDŹ: Jeżeli dziecko oprócz mleka matki ma już wprowadzone również posiłki inne - wtedy matka może podjąć dietę warzywno-owocową. 


 

7636476
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkie odwiedziny
3237
3604
14379
56122
7636476

2018-08-16 19:22