fbpx

Hotel Łężeczki s.c.

Do Łężeczek po wypoczynek, relaks i zdrowie!

Do tego ośrodka warto przyjechać z wielu powodów. Pięknie położony nad brzegiem Jeziora Chrzypskiego, w samym sercu Sierakowskiego Parku Krajobrazowego i Wielkopolskiej Krainy 100 Jezior zapewnia znakomity, całoroczny wypoczynek i relaks wśród ciszy i malowniczych krajobrazów. Doskonale wyposażony w obiekty rekreacyjno-sportowe i komfortowe pokoje oraz domki, od tego roku stał się także pierwszym w Wielkopolsce, i jednym z zaledwie kilku w Polsce, certyfikowanym obiektem propagującym ideę zdrowego odżywiania w oparciu o dietę warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej. 

Ośrodek w Łężeczkach oddalony jest tylko o 60 km od Poznania. Można więc dojechać do niego szybko i bez problemów. 

Serce Wielkopolski

Wieś Łężeczki położona jest w powiecie międzychodzkim, w południowej części Puszczy Noteckiej. To piękna część zielonej Wielkopolski niemal w połowie porośnięta puszczańskimi borami sosnowymi, które jesienią zachęcają do grzybobrania, zimą do kuligów, a wiosną i latem do długich spacerów. 

Charakterystyczną cechą, która wyróżnia powiat na mapie turystycznej regionu, jest ponad 100 jezior uformowanych w mocno pofałdowanym, polodowcowym krajobrazie Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Można tu znaleźć jeziora o ponad 300. hektarowej powierzchni, głębokie nawet do 45 metrów. 

Niezwykły krajobraz jest w powiecie pod szczególną ochroną – duży jego obszar zajmuje Sierakowski Park Krajobrazowy. Już w latach 20. XX wieku okolice Międzychodu reklamowano jako “Krainę 100 Jezior” – wymarzone miejsce dla wędkarzy i amatorów sportów wodnych. Ciekawostką godną obejrzenia jest, odsłonięty w pierwszych minutach 2001 roku jako pierwszy pomnik na świecie w nowym tysiącleciu, pomnik w kształcie grzyba.

Zdrowy, aktywny wypoczynek

Hotel Łężeczki s.c. z obiektami rekreacyjnymi na najwyższym poziomie, profesjonalną i przyjazną obsługą dba o komfort gości i zapewnia im udany wypoczynek przez cały rok. Od początku nastawiony jest na odpoczynek zdrowy, bo aktywny. Do dyspozycji gości są 33 pokoje 1, 2, 3, 4 i 6 osobowe, które pozwalają na nocleg blisko 100 osób. W obiekcie noclegowym znajduje się także basen, jacuzzi, sauna parowa i sucha oraz sala gimnastyczna i siłownia, z których może korzystać każdy gość bez ograniczeń. A to nie wszystko! Na ogrodzonym terenie o powierzchni około 2,5 ha mieści się piaszczyste boisko do piłki plażowej i badmintona, boisko do piłki nożnej oraz kort tenisowy wykonany z trawy sztucznej, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a także miejsce na ognisko. 

Bliskość jeziora z plażą i pomostami to atut w ciągu lata. Wiosną i jesienią kuszą ciekawe trasy rowerowe po zróżnicowanym terenie polodowcowym. 

Idea zdrowego odżywiania z certyfikatem dr Ewy Dąbrowskiej.

Wykorzystując swój potencjał, zaplecze rekreacyjno-sportowe, wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalną kuchnię od sierpnia 2019 „Hotel Łężeczki s.c.” stał się pierwszym w całej Wielkopolsce certyfikowanym obiektem propagującym ideę zdrowego odżywiania w oparciu o dietę warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej. 

Turnusy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej dedykowane są osobom chcącym odpocząć od codziennych trudów w spokojnym miejscu, z dala od aglomeracji miejskiej, i jednocześnie poświęcić ten czas na oczyszczenie swojego organizmu. 

Oprócz oferty opartej na założeniach diety realizowanej na podstawie indywidualnych wytycznych Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej, Ośrodek Łężeczki proponuje także szereg innych usług mogących poprawić gościom samopoczucie i urozmaicić im pobyt. Uczestnicy turnusów oprócz noclegów w pokojach ośrodka, całodziennego wyżywienia i nieograniczonego dostępu do dozwolonych napojów, mają zagwarantowaną dodatkową codzienną aktywność fizyczną w postaci:

· porannego rozruchu na sali gimnastycznej,

· zajęć ruchowych na krytym basenie,

· aerobiku wodnego na basenie,

· konsultacji z licencjonowanym instruktorem Nordic Walking oraz możliwości bezpłatnego korzystania z kijków Nordic Walking,

· bezpłatnego dostępu do strefy basenowej (basen, jaccuzi, sauna parowa),

· bezpłatnego dostępu do siłowni w obiekcie i siłowni zewnętrznej na terenie ośrodka.

Za dodatkową opłatą hotel oferuje także możliwość skorzystania z:

· sauny fińskiej,

· kortów tenisowych,

· boiska piłkarskiego typu “Orlik”,

· strefy zabiegów

To znakomita i jedyna taka propozycja w regionie dla osób świadomych tego, jak ważna dla naszego zdrowia i poprawy jakości życia jest zdrowa dieta połączona z aktywnym wypoczynkiem.  

Łężeczki 1, 64-412 Chrzypsko Wielkie
Telefon: 607 529 038
E-mail: recepcjalezeczki@gmail.com
https://osrodeklezeczki.pl/

Typ: Ośrodek wypoczynkowy
Numer certyfikatu: 007/2019

Inne ośrodki

Uwaga na oszustów !!!

Niestety w dalszym ciągu pojawiają się na Facebook reklamy preparatów z wykorzystaniem wizerunku dr Dąbrowskiej oświadczamy, że doktor Dąbrowska nie ma nic z nimi wspólnego, jak również nie namawia nikogo do samodzielnego odstawiania leków.
NIE POLECA diety KETO, preparatów: KETOMORIN, ACARDIN ani innych spoza oficjalnej strony.
Jedyne sprawdzone i rekomendowane przez dr Dąbrowską preparaty znajdują się na oficjalnej stronie.
Oficjalny sklep ->
close-link
PL
EN PL